Prodej pozemků CTZ

Prodej pozemků CTZ

21 června, 2022 Uncategorized 0

Včera se na zastupitelstvu schválil prodej městských pozemků společnosti CTZ. Z reakcí některých zastupitelů bylo zřejmé, proč s tímto prodejem nesouhlasí.

Projekt nemají ani zastupitelé k dispozici (na základě čeho tedy mají rozhodovat), cena je pod 700 kč / m2 (kdo z vás to v Mařaticích má), majoritní akcionář společnosti CTZ firma MVV se chce stahovat z trhu (takže nevíme, kdo nakonec bude pozemky vlastnit), vzhledem k cenám plynu je třeba situaci znovu zanalyzovat (i spalovna odpadů používá plyn) a hlavně – pořád neexistuje energetická koncepce města a alternativy centrálního tepelného zdroje.

Nechápeme, jak v takovéto situaci může zvednou ruku pro. O to větší díky patří těm, kteří návrh nepodpořili, jmenovitě: https://www.facebook.com/piratiuh, https://www.facebook.com/Hradistaci, https://www.facebook.com/nestraniciprohradiste, https://www.facebook.com/cssduherskehradiste, https://www.facebook.com/ANO2011UH

Před nedávnem jsme byli účastni „Hranatého stolu“ ohledně energetické situace v Uherském Hradišti. Diskutovalo se o komunální i komunitní energetice, její přístupnosti, výhodnosti, možnostech, podpoře od státu. O to více jsme zklamáni, že vedení města uvízlo snad i desítky let zpátky v uvažování a uzavřelo se pouze ve škatulce „co s CTZ“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *