Čisté Hradiště na zastupitelstvu města Uherské Hradiště

Čisté Hradiště na zastupitelstvu města Uherské Hradiště

1 října, 2020 Uncategorized 0

7. září 2020 se petiční výbor Čisté Hradiště zúčastnil zastupitelstva města Uherské Hradiště, kde byl zařazen bod k přijetí petice. Dle jednacího řádu jsme dostali prostor dvakrát pět minut k vyjádření.

Za petiční výbor nejprve vystoupil pan Ing. František Pecha, který přesvědčil o tom, že nejsme ekoteroristé nebo křiklouni, ale že za námi stojí obsáhlá studie a určitý stupeň odbornosti. Taktéž seznámil zastupitelstvo se samotným obsahem petice, jednotlivými řešeními a hrozbami.

Následně vystoupil předseda petičního výboru Mgr. Jakub Grós, který shrnul exkurze do spaloven a nabídl dialog. Navrhnul rozšíření studie k insituci zabývající se ekologií a dopadem na obyvatele a v případě spalovny odpadů i o studii zaměřenou na výhodnost jednotlivých variant nakládání s odpady. Zároveň poprosil pana starostu o veřejný příslib tří základních bodů:

  • Jakmile bude studie z VUT (pozn. studie zejména o technickém a ekonomickém řešení) hotova, jestli bychom ji mohli dostat neprodleně v plném znění.
  • Že bychom rádi byli přizváni ke všem relevantním jednáním.
  • Že podobně jako u nemocniční spalovny dostaneme prostor pro prezentaci

Bohužel žádný z těchto bodů nám nebyl ani napříč 2 727 platných (přes 3 000 celkových) podpisů přislíben s tím, že bude radnice otevřeně komunikovat. Záznam ze zastupitelstva najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *